Pompy

Na rynku jest wiele rodzajów pomp, których zasada działania jest różna. Pompy odśrodkowe nadają się do pompowania soku i wina i nie są samozasysające. Pompy szlamowe są dostępne w wersji jednobiegowej, dwubiegowej, z regulatorem lub z falownikiem i opcjonalnym zdalnym sterowaniem. Są to pompy samozasysające odpowiednie do pompowania soku i wina. Pompy od T-110 do T-500 nadają się również do pompowania zacieru. Pompy śrubowe dostępne są w wersji jednobiegowej, dwubiegowej, z wariatorem lub przetwornicą częstotliwości z opcjonalnym zdalnym sterowaniem i systemem zapobiegającym pracy na sucho. Pompy śrubowe to delikatne pompy samozasysające odpowiednie do pompowania cydru i wina.
Pompa perystaltyczna to pompa z przetwornicą częstotliwości i komorami kompensacyjnymi, odpowiednia do pompowania soku, wina i zacieru. Opcjonalnym wyposażeniem jest pilot zdalnego sterowania. Każdy winiarz preferuje pompę, która spełnia jego wymagania w zakresie wydajności, funkcji, ciśnienia, a przede wszystkim przyjazności dla pompowanego surowca. Pompy Francesca to pompy numer jeden. Pompa Francesca® może zagwarantować standard wysokiej jakości i doskonałą wydajność we wszystkich operacjach, od tłoczenia po tradycyjny proces filtracji, a także podczas napełniania lub opróżniania beczek lub zbiorników.
 
Chętnie doradzimy przy wyborze odpowiedniej pompy i wyjaśnimy, jak działa każda z nich. Możemy również dostarczyć wszystkie złączki i węże do pompy.